GLOBALISERINGSKONFERANSEN

Program

Hovedtemaet for Globaliseringskonferansen er MAKT:
Hva gir makt? Hva er makt? Hvordan utfordrer vi makta?
Dette er det overordnede perspektivet på de over 60 forskjellige arrangementene på Globaliseringskonferansen 2018!

Det vil fortsatt forekomme endringer og oppdateringer, og noen godbiter har vi valgt å spare til senere. Følg med!

Årets tre konferansedager har følgende fokus:

  • Fredag: Status og problemer
  • Lørdag: Alternativer og nye løsninger
  • Søndag: Fra ord til handling

Vi håper disse grepene faller i smak og skaper en mer dynamisk, mangfoldig og spennende konferanse!

Plenumsmøtene i 2018 har følgende tema:

  • Folkemakt i fare: Fra markedets usynlige hånd til statens jernneve
  • Kampen om vannet: Vann som maktpolitisk redskap
  • Feminisme verden over: kamp mot vold, trakassering og sosial kontroll
  • Ta havet tilbake og jorda i bruk! Ei stormønstring om mat makt

Noen av årets hovedinnledere og gjester:

Vandana Shiva, Juan Carlos Monedero, Beverley Skeggs, Francia Márquez, Knut Nærum, Shabana Rehman, Maria Theresa ‘Tetet’ Nera-Lauron, Erik Reinert, Terje Tvedt, Magnus Marsdal, Raymond Johansen, Merete Furuberg, Linn Herning, Simen Ekern, Sløtface og over 100 andre innledere, gjester og artister!

I forbindelse med opplasting av program har det oppstått en feil med de norske bokstavene æ, ø og å enkelte steder, og fonten i programbeskrivelsene. Vi arbeider med å rette opp dette.

oktober, 2018

Filtrer arrangementer

fre12okt10:00fre11:30Fire nyanser av imperialismeF-1310:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge, Rødt, RadiOrakel, Fett Form:ForedragSpråk:Norsk,Portugisisk,SpanskNivå:Mellomnivå

fre12okt10:00fre11:30Cubas økonomi og handelF-1210:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Cubaforeningen i Norge, LAG Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Kapitalen på kjøpesenteretF-1110:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist, Oslo/Akershus Handel og Kontor Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Pengemakt og lobbymaktF-2210:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

fre12okt12:00fre13:30Hvordan bli kvitt 2 millioner palestinere? Gaza - en israelsk suksesshistorieF-0912:00 - 13:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Ship to Gaza Norway, Freedom Flotilla Coalition Form:Diskusjon,ForedragSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Menneskehandel til sexindustrienF-2012:00 - 13:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Kvinnefronten, Coalition Against Trafficking in Women, FOKUS, Krisesenterbevegelsen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre14:00Rommet for sivilsamfunnet lukker segF-0412:00 - 14:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Peace Brigades International, Karibu, LAG, SAIH Form:Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:English,PortugisiskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Industrialisation and developmentF-1712:00 - 13:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Rethinking Economics Norge Form:PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

fre12okt12:00fre13:30EU og plyndringen av okkuperte Vest-SaharaF-1912:00 - 13:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Støttekomiteen for Vest-Sahara

fre12okt12:00fre12:45Handelspolitikk på 1-2-3F-0712:00 - 12:45 Krypten Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire

fre12okt12:45fre13:30Investeringer på 1-2-3F-0812:45 - 13:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

fre12okt14:00fre15:30Norsk jordbruk: En matprat om miljø, rettferdighet og solidaritetF-2314:00 - 15:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge, Natur og Ungdom, Alliansen ny landbrukspolitikk

fre12okt14:00fre15:30Krigsnasjonen Norge og global opprustningF-1814:00 - 15:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Rødt, LO Oslo, Fredslaget Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt14:00fre15:30Fiskeoppdrett: Søkelys på miljø, profitt og bærekraftF-1614:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Bevegelsen for Sosialisme Form:Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

fre12okt14:00fre15:30Cambridge AnalyticaF-0314:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Radikal portal Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Den nye, europeiske nasjonalismenF-0616:00 - 17:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Antirasistisk Senter Form:Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:English,NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Kan venstresida vinne kampen mot Francos politiske arvinger?F-1016:00 - 17:30 Formlab Arrangør/organisasjon: HK avdeling Oslo Akershus, EL & IT forbundet Trondheim, kulturutvalget LO i Oslo Form:PanelsamtaleSpråk:English,Norsk,SpanskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Kampen om fiskenF-1516:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt16:00fre17:30Etter neste finanskriseF-0216:00 - 17:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Rethinking economics Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

fre12okt16:00fre17:30Norsk klimapolitikk hjemme og uteF-1416:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: OsloMet - Storbyuniversitetet, Utviklingsstudier og journalistutdanningen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Teknologigigantene og oss: Demokrati i den digitale økonomienL-0210:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, For Velferdsstaten Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt10:00lør11:30Det finnes alternativer til militarisering og krigerL-0610:00 - 11:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: IKFF, Internasjonal Kvinneliga for Fred og Frihet Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Post-conflict Crisis in Sub-Saharan Africa: Lessons from The GambiaL-0410:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Africa Center for Information & Development (ACID), Fellesrådet for Afrika & Oslo-Norway Gambian Affairs Form:Filmvisning,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Avansert nivå

lør13okt10:00lør11:30Bærekraftig matproduksjon ? Fra jord til bordL-1610:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: NNN Oslo og Akershus, Norges Bondelag, LO i Oslo Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt10:00lør11:30Likelønn nå! Hvordan?L-1510:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:Diskusjon,Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Vann vorspiel: Foredrag med Terje TvedtL-1110:00 - 11:30 Krypten Arrangør/organisasjon: NSF Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Håp for framtida gjennom barns utdanning, omsorg og danningL-0714:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: OMEP Norway (verdensorganisasjonen for små barns oppvekst og danning) Form:Filmvisning,Foredrag,PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

lør13okt14:00lør15:30Økologisk økonomi: AlternativetL-1414:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Spire Form:Diskusjon,Foredrag,VerkstedSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Agroøkologiens folkemakt versus kapitalens maktL-1714:00 - 15:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Norsk Bonde- og Småbrukarlag Form:Folkemøte,Foredrag,PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Hvordan skal vi få næringslivet til å følge menneskerettighetene?L-0914:00 - 15:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Palestinakomiteen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Motkrefter i EUL-0116:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: NtEU, Rødt, Attac og UmEU Form:Paneldebatt,StrategimøteSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Finnes det en vei til et fritt, samlet og demokratisk Syria?L-1016:00 - 17:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Solidaritet med Kurdistan, Ungkurd Form:ForedragSpråk:English,Kurdisk,Norsk

lør13okt16:00lør17:30Klasse og makt - i verden, Norge, Oslo og dagens aviserL-0816:00 - 17:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist - marxistisk tidsskrift Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Våre klær - vårt ansvarL-0516:00 - 17:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Framtiden i våre hender Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Internasjonal kapitalfluktL-0316:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: AUF, Changemaker Form:PaneldebattSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Kapital og makt: HellasL-1216:00 - 17:30 Formlab Arrangør/organisasjon: LO i Oslo, int.utvalg Form:PaneldebattSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt20:00lør22:00Film - Norgespremiere: The Village versus the EmpireL-18 Film20:00 - 22:00 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Stiftelsen Karibu Form:FilmvisningSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:00søn11:00Vandana ShivaS-0610:00 - 11:00 Kirkerommet Arrangør/organisasjon: Vandana Shiva Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

søn14okt10:00søn11:00Profittfri velferdS-0510:00 - 11:00 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Innføring/for dummies

søn14okt10:00søn11:00Allianse for kamp mot voldtektS-1610:00 - 11:00 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:StrategimøteSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:00søn11:00BøllekursS-0710:00 - 11:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Rød Ungdom Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Innføring/for dummies

søn14okt10:00søn11:00Livssyn og økonomisk fordelingS-0910:00 - 11:00 Krypten Arrangør/organisasjon: Borgerlønn BIEN Norge Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt11:30søn12:30Palestinas økumeniske ungdomsbevegelseS-0111:30 - 12:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Norges Kristelige Studentforbund Språk:English,Norsk

søn14okt11:30søn12:30Voksne må gi fra seg maktS-1011:30 - 12:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Operasjon Dagsverk Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

søn14okt11:30søn12:30Voksne må gi fra seg makt11:30 - 12:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Operasjon Dagsverk Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:Norsk,Spansk

søn14okt11:30søn12:30Strategimøte mot seksuell trakasseringS-1111:30 - 12:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:StrategimøteSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

søn14okt13:00søn14:00Fremtidens universitet?S-1213:00 - 14:00 Krypten Arrangør/organisasjon: SAIH Form:Folkemøte,ForedragSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

søn14okt13:00søn14:00Ungdom fred og sikkerhetS-1413:00 - 14:00 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Afghanistankomiteen Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt13:00søn14:00Neoliberal hegemony: why current 'sustainable' development is doomed to failS-1513:00 - 14:00 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Spire Form:Verksted,WorkshopSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt13:00søn14:00Alternative økonomiske modeller: Eksempler fra den virkelige verdenS-0213:00 - 14:00 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Rethinking Economics Norge Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Mellomnivå

søn14okt13:00søn14:00Atommaktene og bevegelsen mot atomvåpen: utfordringer framoverS-0413:00 - 14:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Oslo Sosialistisk Venstreparti (SV), Nei til Atomvåpen, Norges Fredsråd Form:Foredrag,Paneldebatt,StrategimøteSpråk:English,NorskNivå:Mellomnivå

søn14okt13:00søn14:00Hvordan bygge en folkebevegelse mot rasisme?S-0813:00 - 14:00 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Antirasistisk Senter, Radikal Portal, Skeiv Verden Form:FolkemøteSpråk:English,NorskNivå:Mellomnivå

I forbindelse med opplasting av program har det oppstått en feil med de norske bokstavene æ, ø og å enkelte steder, og fonten i programbeskrivelsene.  Vi arbeider med å rette opp dette.

oktober, 2018

Filtrer arrangementer

fre12okt10:00fre11:30Fire nyanser av imperialismeF-1310:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge, Rødt, RadiOrakel, Fett Form:ForedragSpråk:Norsk,Portugisisk,SpanskNivå:Mellomnivå

fre12okt10:00fre11:30Cubas økonomi og handelF-1210:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Cubaforeningen i Norge, LAG Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Kapitalen på kjøpesenteretF-1110:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist, Oslo/Akershus Handel og Kontor Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Pengemakt og lobbymaktF-2210:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

fre12okt12:00fre13:30Hvordan bli kvitt 2 millioner palestinere? Gaza - en israelsk suksesshistorieF-0912:00 - 13:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Ship to Gaza Norway, Freedom Flotilla Coalition Form:Diskusjon,ForedragSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Menneskehandel til sexindustrienF-2012:00 - 13:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Kvinnefronten, Coalition Against Trafficking in Women, FOKUS, Krisesenterbevegelsen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre14:00Rommet for sivilsamfunnet lukker segF-0412:00 - 14:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Peace Brigades International, Karibu, LAG, SAIH Form:Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:English,PortugisiskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Industrialisation and developmentF-1712:00 - 13:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Rethinking Economics Norge Form:PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

fre12okt12:00fre13:30EU og plyndringen av okkuperte Vest-SaharaF-1912:00 - 13:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Støttekomiteen for Vest-Sahara

fre12okt12:00fre12:45Handelspolitikk på 1-2-3F-0712:00 - 12:45 Krypten Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire

fre12okt12:45fre13:30Investeringer på 1-2-3F-0812:45 - 13:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

fre12okt14:00fre15:30Norsk jordbruk: En matprat om miljø, rettferdighet og solidaritetF-2314:00 - 15:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge, Natur og Ungdom, Alliansen ny landbrukspolitikk

fre12okt14:00fre15:30Krigsnasjonen Norge og global opprustningF-1814:00 - 15:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Rødt, LO Oslo, Fredslaget Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt14:00fre15:30Fiskeoppdrett: Søkelys på miljø, profitt og bærekraftF-1614:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Bevegelsen for Sosialisme Form:Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

fre12okt14:00fre15:30Cambridge AnalyticaF-0314:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Radikal portal Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Den nye, europeiske nasjonalismenF-0616:00 - 17:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Antirasistisk Senter Form:Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:English,NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Kan venstresida vinne kampen mot Francos politiske arvinger?F-1016:00 - 17:30 Formlab Arrangør/organisasjon: HK avdeling Oslo Akershus, EL & IT forbundet Trondheim, kulturutvalget LO i Oslo Form:PanelsamtaleSpråk:English,Norsk,SpanskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Kampen om fiskenF-1516:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt16:00fre17:30Etter neste finanskriseF-0216:00 - 17:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Rethinking economics Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

fre12okt16:00fre17:30Norsk klimapolitikk hjemme og uteF-1416:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: OsloMet - Storbyuniversitetet, Utviklingsstudier og journalistutdanningen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Teknologigigantene og oss: Demokrati i den digitale økonomienL-0210:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, For Velferdsstaten Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt10:00lør11:30Det finnes alternativer til militarisering og krigerL-0610:00 - 11:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: IKFF, Internasjonal Kvinneliga for Fred og Frihet Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Post-conflict Crisis in Sub-Saharan Africa: Lessons from The GambiaL-0410:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Africa Center for Information & Development (ACID), Fellesrådet for Afrika & Oslo-Norway Gambian Affairs Form:Filmvisning,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Avansert nivå

lør13okt10:00lør11:30Bærekraftig matproduksjon ? Fra jord til bordL-1610:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: NNN Oslo og Akershus, Norges Bondelag, LO i Oslo Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt10:00lør11:30Likelønn nå! Hvordan?L-1510:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:Diskusjon,Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Vann vorspiel: Foredrag med Terje TvedtL-1110:00 - 11:30 Krypten Arrangør/organisasjon: NSF Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Håp for framtida gjennom barns utdanning, omsorg og danningL-0714:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: OMEP Norway (verdensorganisasjonen for små barns oppvekst og danning) Form:Filmvisning,Foredrag,PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

lør13okt14:00lør15:30Økologisk økonomi: AlternativetL-1414:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Spire Form:Diskusjon,Foredrag,VerkstedSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Agroøkologiens folkemakt versus kapitalens maktL-1714:00 - 15:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Norsk Bonde- og Småbrukarlag Form:Folkemøte,Foredrag,PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Hvordan skal vi få næringslivet til å følge menneskerettighetene?L-0914:00 - 15:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Palestinakomiteen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Motkrefter i EUL-0116:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: NtEU, Rødt, Attac og UmEU Form:Paneldebatt,StrategimøteSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Finnes det en vei til et fritt, samlet og demokratisk Syria?L-1016:00 - 17:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: Solidaritet med Kurdistan, Ungkurd Form:ForedragSpråk:English,Kurdisk,Norsk

lør13okt16:00lør17:30Klasse og makt - i verden, Norge, Oslo og dagens aviserL-0816:00 - 17:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist - marxistisk tidsskrift Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Våre klær - vårt ansvarL-0516:00 - 17:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Framtiden i våre hender Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Internasjonal kapitalfluktL-0316:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: AUF, Changemaker Form:PaneldebattSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Kapital og makt: HellasL-1216:00 - 17:30 Formlab Arrangør/organisasjon: LO i Oslo, int.utvalg Form:PaneldebattSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt20:00lør22:00Film - Norgespremiere: The Village versus the EmpireL-18 Film20:00 - 22:00 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Stiftelsen Karibu Form:FilmvisningSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:00søn11:00Vandana ShivaS-0610:00 - 11:00 Kirkerommet Arrangør/organisasjon: Vandana Shiva Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

søn14okt10:00søn11:00Profittfri velferdS-0510:00 - 11:00 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Innføring/for dummies

søn14okt10:00søn11:00Allianse for kamp mot voldtektS-1610:00 - 11:00 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:StrategimøteSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:00søn11:00BøllekursS-0710:00 - 11:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Rød Ungdom Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Innføring/for dummies

søn14okt10:00søn11:00