GLOBALISERINGSKONFERANSEN

Program

GLOBALISERINGSKONFERANSEN

Program

Hovedtemaet for Globaliseringskonferansen er MAKT:
Hva gir makt? Hva er makt? Hvordan utfordrer vi makta?
Dette er det overordnede perspektivet på de over 60 forskjellige arrangementene på Globaliseringskonferansen 2018!

Det vil fortsatt forekomme endringer og oppdateringer, og noen godbiter har vi valgt å spare til senere. Følg med!

Årets tre konferansedager har følgende fokus:

  • Fredag: Status og problemer
  • Lørdag: Alternativer og nye løsninger
  • Søndag: Fra ord til handling

Vi håper disse grepene faller i smak og skaper en mer dynamisk, mangfoldig og spennende konferanse!

Plenumsmøtene i 2018 har følgende tema:

  • Folkemakt i fare: Fra markedets usynlige hånd til statens jernneve
  • Kampen om vannet: Vann som maktpolitisk redskap
  • Feminisme verden over: kamp mot vold, trakassering og sosial kontroll
  • Ta havet tilbake og jorda i bruk! Ei stormønstring om mat makt

Noen av årets hovedinnledere og gjester:

Vandana Shiva, Juan Carlos Monedero, Beverley Skeggs, Francia Márquez, Knut Nærum, Shabana Rehman, Maria Theresa ‘Tetet’ Nera-Lauron, Erik Reinert, Terje Tvedt, Magnus Marsdal, Raymond Johansen, Merete Furuberg, Linn Herning, Simen Ekern, Sløtface og over 100 andre innledere, gjester og artister!
Obs!   Denne informasjonen oppdateres jevnlig og endringer kan skje.

oktober, 2018

Filtrer arrangementer

fre12okt10:00fre11:30Pengemakt og lobbymaktF-2210:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

fre12okt10:00fre11:30Fire nyanser av imperialismeF-1310:00 - 11:30 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge Form:ForedragSpråk:Norsk,Portugisisk,SpanskNivå:Mellomnivå

fre12okt10:00fre11:30Møt Kurdistans og Nepals Sosiale ForumF-10:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:Diskusjon,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Cubas økonomi og handelF-1210:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Cubaforeningen i Norge, LAG Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Kapitalen på kjøpesenteretF-1110:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist, Oslo/Akershus Handel og Kontor Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre14:00Rommet for sivilsamfunnet lukker segF-0412:00 - 14:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Peace Brigades International, Karibu, LAG, SAIH Form:Paneldebatt,Panelsamtale,StrategimøteSpråk:English,PortugisiskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Hvordan bli kvitt 2 millioner palestinere? Gaza - en israelsk suksesshistorieF-0912:00 - 13:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Ship to Gaza Norway, Freedom Flotilla Coalition Form:Diskusjon,ForedragSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Sexindustriens overlevendeF-2012:00 - 13:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Kvinnefronten Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Industrialisation and developmentF-1712:00 - 13:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Rethinking Economics Norge Form:PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

fre12okt12:00fre13:30EU og plyndringen av okkuperte Vest-SaharaF-1912:00 - 13:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Støttekomiteen for Vest-Sahara Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt14:00fre15:30Norsk jordbruk: En matprat om miljø, rettferdighet og solidaritetF-2314:00 - 15:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge, Natur og Ungdom, Alliansen ny landbrukspolitikk Form:Foredrag,PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt14:00fre15:30RadioKino: I Elsa Laulas fotspor gjennom Sápmi - 100 år med samisk rettighetskampF-2414:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Kollektivet Søstrene Suse Form:TeaterSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt14:00fre15:30Cambridge Analytica: Staten, storkapitalen og overvåkningF-0314:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Radikal portal Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt14:00fre14:45Handelspolitikk på 1-2-3F-0714:00 - 14:45 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

fre12okt14:45fre15:30Investeringer på 1-2-3F-0814:45 - 15:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

fre12okt16:00fre17:30Norsk klimapolitikk hjemme og uteF-1416:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: OsloMet - Storbyuniversitetet, Utviklingsstudier og journalistutdanningen, Spire, Natur og Ungdom Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Etter neste finanskriseF-0216:00 - 17:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Rethinking economics Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

fre12okt16:00fre17:30SambaAttac tromming-verkstedF-16:00 - 17:30 Telt Arrangør/organisasjon: SambaAttac Form:VerkstedSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt16:00fre17:30Den nye, europeiske nasjonalismenF-0616:00 - 17:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Antirasistisk Senter Form:Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Kampen om fiskenF-1516:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt18:00fre20:00ÅPNINGSMØTE: Friheten i fare?18:00 - 20:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:PlenumsmøteSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt21:00fre22:00KONSERT: Sløtface21:00 - 22:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:KonsertSpråk:English,Norsk

lør13okt10:00lør11:30BokbadL-10:00 - 11:30 Hallen 3Form:SeminarSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Post-conflict Crisis in Sub-Saharan Africa: Lessons from The GambiaL-0410:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Africa Center for Information & Development (ACID), Fellesrådet for Afrika & Oslo-Norway Gambian Affairs Form:Filmvisning,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Avansert nivå

lør13okt10:00lør11:30Alternativer til militarisering og krigerL-0610:00 - 11:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: IKFF, Internasjonal Kvinneliga for Fred og Frihet Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Hvordan skal vi få næringslivet til å følge menneskerettighetene?L-0910:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Palestinakomiteen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Likelønn nå! Hvordan?L-1510:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:Diskusjon,Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Bærekraftig matproduksjon? Fra jord til bordL-1610:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: NNN Oslo og Akershus, Norges Bondelag, LO i Oslo Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt12:00lør13:30PLENUMSMØTE: Kampen om vannet12:00 - 13:30 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum, med Stiftelsen Karibu, Attac, Fellesutvalget for Palestina, LAG, Fellesrådet for Afrika Form:PlenumsmøteSpråk:English,Norsk,SpanskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Økologisk økonomi: AlternativetL-1414:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Spire Form:Diskusjon,StrategimøteSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Film: The Silence of Others (ESP)L-1914:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Handel og Kontor, avdeling Oslo – Akershus, Rogaland Elektromontørforening og Kulturutvalget LO i Oslo Form:FilmvisningSpråk:English,SpanskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Internasjonal kapitalfluktL-0314:00 - 15:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: AUF, Changemaker, Sosialistisk Ungdom, Rød Ungdom, Attac Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt14:00lør15:30Håp for framtida gjennom barns utdanning, omsorg og danningL-0714:00 - 15:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: OMEP Norway Form:Foredrag,PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt14:00lør15:30Tvungen migrasjonL-1714:00 - 15:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Norsk Bonde- og Småbrukarlag, LAG, Palestinakomiteen Form:Folkemøte,Foredrag,PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt15:45lør17:45Telt Talk: Teknologigigantene og oss: demokrati i den digitale økonomienU-0815:45 - 17:45 Telt Arrangør/organisasjon: Attac, Handelskampanjen og Folkeaksjonen mot TISA Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Hellas – ti år under jernhælenL-1216:00 - 17:30 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: LO i Oslo, Nei til EU Form:PaneldebattSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Fins det en vei til et fritt, samla og demokratisk Syria?L-1016:00 - 17:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Solidaritet med Kurdistan, Ungkurd Form:ForedragSpråk:English,Kurdisk,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Film - Norgespremiere: The Village vs. Empire (SA / KOR)L-1816:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Stiftelsen Karibu Form:FilmvisningSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Hvordan sikre økt trygghet for tekstilarbeiderne?L-0516:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Framtiden i våre hender Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt16:00lør17:30Klasse og makt - i verden, Norge, Oslo og dagens aviserL-0816:00 - 17:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist - marxistisk tidsskrift Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt16:00lør17:30Spania og arven etter FrancoL-2016:00 - 17:30 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Handel og Kontor, avdeling Oslo – Akershus, Rogaland Elektromontørforening og Kulturutvalget LO i Oslo Form:PanelsamtaleSpråk:English,Norsk,SpanskNivå:Mellomnivå

lør13okt18:00lør20:00PLENUMSMØTE: Feminisme verden over18:00 - 20:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:PlenumsmøteSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

lør13okt21:00lør22:00KONSERT: Bugge Wesseltoft m/Adama Barry (Burkina Faso/Norge) + Sanskriti Shrestha (Norge/Nepal)21:00 - 22:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:KonsertSpråk:English,Norsk

søn14okt10:00søn11:00BøllekursS-0710:00 - 11:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Rød Ungdom Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

søn14okt10:00søn11:15Fiskeoppdrett: Søkelys på miljø, profitt og bærekraftS-1810:00 - 11:15 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Bevegelsen for Sosialisme Form:Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:00søn11:00Vandana ShivaS-0610:00 - 11:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Vandana Shiva Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

søn14okt10:00søn11:00Profittfri velferdS-0510:00 - 11:00 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Innføring/for dummies

søn14okt10:00søn11:00Livssyn og økonomisk fordelingS-0910:00 - 11:00 Krypten Arrangør/organisasjon: Borgerlønn BIEN Norge Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:00søn11:00Allianse for kamp mot voldtektS-1610:00 - 11:00 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:StrategimøteSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt10:30søn11:30Voksne må gi fra seg maktS-1010:30 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Operasjon Dagsverk Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt11:30søn12:30Norge trenger et fredsdepartementS-1911:30 - 12:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: IKFF, Internasjonal Kvinneliga for Fred og Frihet Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt11:30søn12:30Agroøkologiens folkemakt versus kapitalens maktS-0311:30 - 12:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Norsk Bonde- og Småbrukarlag, moreandbetter, Norges Vel Form:Folkemøte,Foredrag,PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt11:30søn12:30Strategimøte mot seksuell trakasseringS-1111:30 - 12:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom og NTL Ung Form:StrategimøteSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

søn14okt11:30søn12:30Kairos og BDS: Kristne palestineres motstandskampS-0111:30 - 12:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Norges Kristelige Studentforbund Form:ForedragSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt12:30søn12:50Konsert: Sosialistisk kor i Oslo12:30 - 12:50 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Sosialistisk kor i Oslo Form:KonsertSpråk:Norsk

søn14okt13:00søn14:00Fremtidens universitet?S-1213:00 - 14:00 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: SAIH Form:Folkemøte,Foredrag,VerkstedSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt13:00søn14:00Internasjonalt atomvåpenforbud - hvor står vi nå og hva er veien videre?S-0413:00 - 14:00 Formlab Arrangør/organisasjon: Oslo Sosialistisk Venstreparti (SV), Nei til Atomvåpen, Norges Fredsråd Form:Foredrag,Paneldebatt,StrategimøteSpråk:English,NorskNivå:Mellomnivå

søn14okt13:00søn14:00Teater: Panter Tanter ProduksjonerU-0913:00 - 14:00 KryptenForm:TeaterSpråk:DanskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt13:00søn14:00Alternative økonomiske modeller: Eksempler fra den virkelige verdenS-0213:00 - 14:00 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Rethinking Economics Norge Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

søn14okt14:30søn16:30AVSLUTNINGSMØTE: Ta havet tilbake og jorda i bruk!14:30 - 16:30 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:PlenumsmøteSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

Obs!   Denne informasjonen oppdateres jevnlig og endringer kan skje.

oktober, 2018

Filtrer arrangementer

fre12okt10:00fre11:30Pengemakt og lobbymaktF-2210:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: For velferdsstaten Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

fre12okt10:00fre11:30Fire nyanser av imperialismeF-1310:00 - 11:30 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge Form:ForedragSpråk:Norsk,Portugisisk,SpanskNivå:Mellomnivå

fre12okt10:00fre11:30Møt Kurdistans og Nepals Sosiale ForumF-10:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:Diskusjon,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Cubas økonomi og handelF-1210:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Cubaforeningen i Norge, LAG Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt10:00fre11:30Kapitalen på kjøpesenteretF-1110:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Gnist, Oslo/Akershus Handel og Kontor Form:Verksted,WorkshopSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre14:00Rommet for sivilsamfunnet lukker segF-0412:00 - 14:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Peace Brigades International, Karibu, LAG, SAIH Form:Paneldebatt,Panelsamtale,StrategimøteSpråk:English,PortugisiskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Hvordan bli kvitt 2 millioner palestinere? Gaza - en israelsk suksesshistorieF-0912:00 - 13:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Ship to Gaza Norway, Freedom Flotilla Coalition Form:Diskusjon,ForedragSpråk:Norsk,SvenskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Sexindustriens overlevendeF-2012:00 - 13:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Kvinnefronten Form:ForedragSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt12:00fre13:30Industrialisation and developmentF-1712:00 - 13:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Rethinking Economics Norge Form:PaneldebattSpråk:EnglishNivå:Mellomnivå

fre12okt12:00fre13:30EU og plyndringen av okkuperte Vest-SaharaF-1912:00 - 13:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Støttekomiteen for Vest-Sahara Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt14:00fre15:30Norsk jordbruk: En matprat om miljø, rettferdighet og solidaritetF-2314:00 - 15:30 Formlab Arrangør/organisasjon: Latin-Amerikagruppene i Norge, Natur og Ungdom, Alliansen ny landbrukspolitikk Form:Foredrag,PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt14:00fre15:30RadioKino: I Elsa Laulas fotspor gjennom Sápmi - 100 år med samisk rettighetskampF-2414:00 - 15:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Kollektivet Søstrene Suse Form:TeaterSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt14:00fre15:30Cambridge Analytica: Staten, storkapitalen og overvåkningF-0314:00 - 15:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Radikal portal Form:Foredrag,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt14:00fre14:45Handelspolitikk på 1-2-3F-0714:00 - 14:45 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

fre12okt14:45fre15:30Investeringer på 1-2-3F-0814:45 - 15:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen, Attac, Spire Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Innføring/for dummies

fre12okt16:00fre17:30Norsk klimapolitikk hjemme og uteF-1416:00 - 17:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: OsloMet - Storbyuniversitetet, Utviklingsstudier og journalistutdanningen, Spire, Natur og Ungdom Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Etter neste finanskriseF-0216:00 - 17:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Rethinking economics Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Avansert nivå

fre12okt16:00fre17:30SambaAttac tromming-verkstedF-16:00 - 17:30 Telt Arrangør/organisasjon: SambaAttac Form:VerkstedSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt16:00fre17:30Den nye, europeiske nasjonalismenF-0616:00 - 17:30 Krypten Arrangør/organisasjon: Antirasistisk Senter Form:Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

fre12okt16:00fre17:30Kampen om fiskenF-1516:00 - 17:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Handelskampanjen Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt18:00fre20:00ÅPNINGSMØTE: Friheten i fare?18:00 - 20:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:PlenumsmøteSpråk:English,NorskNivå:Grunnleggende nivå

fre12okt21:00fre22:00KONSERT: Sløtface21:00 - 22:00 Jakobkirken Arrangør/organisasjon: Norges Sosiale Forum Form:KonsertSpråk:English,Norsk

lør13okt10:00lør11:30BokbadL-10:00 - 11:30 Hallen 3Form:SeminarSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå,Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Post-conflict Crisis in Sub-Saharan Africa: Lessons from The GambiaL-0410:00 - 11:30 Hallen 1 Arrangør/organisasjon: Africa Center for Information & Development (ACID), Fellesrådet for Afrika & Oslo-Norway Gambian Affairs Form:Filmvisning,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:EnglishNivå:Avansert nivå

lør13okt10:00lør11:30Alternativer til militarisering og krigerL-0610:00 - 11:30 Hallen 2 Arrangør/organisasjon: IKFF, Internasjonal Kvinneliga for Fred og Frihet Form:PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Hvordan skal vi få næringslivet til å følge menneskerettighetene?L-0910:00 - 11:30 Mezzaninen Arrangør/organisasjon: Attac Norge, Palestinakomiteen Form:ForedragSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Likelønn nå! Hvordan?L-1510:00 - 11:30 Hallen 3 Arrangør/organisasjon: Sosialistisk Ungdom Form:Diskusjon,Foredrag,Paneldebatt,PanelsamtaleSpråk:NorskNivå:Mellomnivå

lør13okt10:00lør11:30Bærekraftig matproduksjon? Fra jord til bordL-1610:00 - 11:30 Formlab Arrangør/organisasjon: NNN Oslo og Akershus, Norges Bondelag, LO i Oslo Form:PaneldebattSpråk:NorskNivå:Grunnleggende nivå